DSC 0137 Kopiowanie27 lutego 2019 roku uczniowie klas szóstych i siódmych obejrzeli w kinie Komeda film pt. ,,Dywizjon 303. Historia prawdziwa” w reżyserii Denisa Delića. Obraz powstał na podstawie słynnej książki Arkadego Fiedlera. Przedstawiono w nim losy legendarnych polskich lotników z Dywizjonu 303 im. Tadeusz Kościuszki- Jana Zumbacha, Witolda Łokuciewskiego, Mirosława Ferića, Witolda Urbanowicza. Film opowiadał nie tylko o spektakularnych akcjach, w których brali udział w/w myśliwcy, ale pokazywał również ich życie prywatne.

5 wwwW naszej szkole z okazji Dnia Wspomnień o Patronie został ogłoszony konkurs w klasach najmłodszych na najbardziej pomysłowy samolot. Wielu uczniów chętnie przystąpiło do tego konkursu i wykonało samoloty z różnych materiałów. Prace były ciekawe i pomysłowe. Zrobiono z nich wystawę, która była pewnym akcentem na Dni Otwarte Szkoły 15 lutego. W wyniku rozstrzygnięcia konkursu wybrano 3 najlepsze prace, a autorzy tych prac, czyli Piotr Jędrzejak, Dawid Ludwiczak i Borys Szwałek zostali nagrodzeni. Gratulujemy!

P2130037 KopiowanieW środę 13 lutego br. w przededniu 77. rocznicy tragicznej śmierci pilota Mirosława Ferića odbył się w naszej szkole Konkurs Wiedzy o Patronie. Wzięli w nim udział uczniowie z klas IV- VII. Musieli oni odpowiedzieć na wiele pytań dotyczących życia Mirosława Ferića, m. in. jakie szkoły ukończył nasz Patron, znać przebieg Jego służby wojskowej i historię walk Dywizjonu 303 w czasie Bitwy o Anglię. Podsumowanie konkursu odbyło się w piątek podczas uroczystej akademii z okazji Dnia Wspomnień o Patronie.

DSC 0992 KopiowanieW piątek 15.02.2019 r. nasza szkoła obchodziła „Dzień Wspomnień o Patronie”. Z tej okazji zostały przygotowane dwa uroczyste apele dla klas IV-V i VI-VII, by uczcić pamięć kapitana Mirosława Feriča w 77. rocznicę Jego śmierci. Apele rozpoczęły się przypomnieniem sylwetki Naszego Patrona przez Panie Dyrektor oraz Wicedyrektor. Kapitan Mirosław Ferič urodził się w 17 czerwca 1915 roku w Travniku w Austro-Węgrzech. W 1919 roku wraz z matką wrócił do Polski i uczęszczał do Gimnazjum Męskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

delegacja15 lutego br. w naszej szkole gościła delegacja ze Základníškola Rokycanova, Sokolov. Pani dyrektor Petra Šiškova wraz z córką, Anną Šiškovą, i zarazem uczennicą tamtejszej szkoły oraz trzema nauczycielkami języka angielskiego, Elišką Brozovą, Karoliną Cooper i Evą Pišovą, zapoznały się z budynkiem naszej szkoły i nauczanymi przedmiotami. Podczas wizyty, pani dyrektor Małgorzata Lubojańska wspólnie z panią dyrektor Petrą Šiškovą ustaliły szczegóły współpracy pomiędzy naszymi placówkami dotyczącą uczniowskiej wymiany młodzieży.

3 wwwW 2018 roku, w roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez nasz kraj, obchodzimy również stulecie powstania lotnictwa wojskowego. Z tej okazji dyrekcja, nauczyciele i przedstawiciel rodziców naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym wzięli udział w uroczystościach Centralnych Obchodów 100-lecia Lotnictwa Wojskowego, które odbyły się w dniach 23-24 sierpnia w Dęblinie. Celem wyjazdu była integracja i nawiązanie współpracy między szkołami w pielęgnowaniu tradycji oraz wiedzy o ważnych dla polskiego lotnictwa postaciach.