Nasi uczniowie to kreatywne osobowości, którym nigdy nie zabraknie pomysłów na niesienie dobra oraz pracę dla innych. W tegorocznym 23. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który miał miejsce 11.01.2015 roku w bardzo mroźną i niespodziewanie wietrzną niedzielę udział wzięli:

 

 

Od lutego nasz Szkolny Klub Wolontariatu zmienia oblicze i zamienia się w Wielkoduchy. Szkoła Podstawowa nr 11 z inicjatywy opiekuna klubu przystąpiła do projektu Wielkoduchy http://www.wielkoduchy.pl/index.php/o-projekcie, którego celem jest rozwój wolontariatu w szkołach podstawowych. Realizatorem projektu jest Stowarzyszenie Creo z siedzibą w Poznaniu, a partnerem przy realizacji jest Fundacja Podaj Dalej z Konina. Efektem owej współpracy będzie realizacja inicjatyw społecznych na rzecz środowiska lokalnego. Działania w ramach projektu będziemy realizować do 31 grudnia 2015 roku. Nasi wolontariusze nie mogą się już doczekać wspólnych działań.

Tym razem oddział integracyjny, prowadzony przez Panią Beatę Grzelak w Tęczy, w naszym zaprzyjaźnionym przedszkolu, odwiedzili najmłodsi wolontariusze z klasy Ic. Braliśmy udział w zajęciach integracyjnych, w których najwięcej radości sprawiła zabawa z młodszymi kolegami, no i oczywiście pływanie w suchym basenie. Nasi wolontariusze, mimo młodego wieku, okazali się bardzo pomocni i pełni tolerancji oraz empatii.

W przedświątecznej atmosferze odbyło się spotkanie przy opłatku wolontariuszy Hospicjum św. Józefa z władzami miejskimi i powiatowymi, którym bliskie jest dzieło hospicyjne. Honorowymi gośćmi byli Pani Marlena Maląg, Naczelnik Wydziału Edukacji, Pani Lidia Sobócka, Pełnomocnik Prezydenta Miasta do spraw Organizacji Pozarządowych, Pan Andrzej Leraczyk, Przewodniczący Rady Powiatu oraz Naczelnika Wydziału Kultury, Pan Tomasz Ławniczak, Wicestarosta Powiatu Ostrowskiego, ostrowskie duchowieństwo.

Tradycyjnie już w Ostrowskim Centrum Kultury odbył się koncert charytatywny na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Chorych Hospicjum Świętego Józefa, które od wielu lat roztacza opiekę nad najbardziej potrzebującymi pomocy chorymi. Tegoroczną gwiazdą był Big-Band Powiatu Ostrowskiego pod dyrekcją Pana Roberta Matuszewskiego. Liryczne kwestie, z dużym powodzeniem, wykonał duet ostrowskich artystów: fantastyczna Monika Walczak i znakomity Adam Wasiela. Koncert prowadziła Pani Ewa Smolińska, która swą wrażliwością i nostalgią zaczarowała wypełnioną po brzegi salę widowiskową OCK.