Święto Narodowe 11 listopada było okazją do pokazania na lekcjach historii uczniom starszych klas znaczków pocztowych używanych na ziemiach polskich w okresie odzyskania niepodległości. Staraniem szkolnego kółka filatelistycznego przygotowano reprodukcje kilkunastu znaczków pocztowych z tamtych lat oraz przeprowadzono stosowne pogadanki. W tamtych latach ludzie pisali do siebie znacznie więcej listów i kartek pocztowych. Znaczki pocztowe były bardzo potrzebne. Były także świadectwem odzyskania suwerenności przez państwo. Początkowo w obiegu pocztowym używano znaczków państw zaborczych - Austrii i Niemiec z nadrukiem ,,Poczta Polska”. Filateliści nazywają takie znaczki ,,prowizoriami”. Najbardziej znane to tzw. wydanie krakowskie, w którym nadruk umieszczano na znaczkach austriackich oraz gnieźnieńskie, w którym tylko nową cenę umieszczano na niemieckim znaczku tzw. ,,germanii”. Ale istnieje także prowizorium ostrowskie z nadrukiem ,,Ostrów’’ na znaczkach niemieckich.

Sala Tradycji wzbogaciła się niedawno o dwie ciekawe książki dotyczące naszego patrona por. Mirosława Ferića. Pierwsza z nich to ,,Podniebna kawaleria” Witolda A. Herbsta. Autor jest najstarszym żyjącym myśliwcem Dywizjonów 303 i 308, uczestnikiem operacji  ,,Overlord”, pilotem legendarnych spitfire’ów. W swoich wspomnieniach z czasów wojny przedstawił pilotów jako zwykłych ludzi, którzy mieli swoje dobre i złe chwile, pokornie patrzyli na swój los, zdając sobie sprawę, że każda kolejna misja może być dla nich ostatnia.

W czwartek 8 stycznia 2015 r. naszą „11”  odwiedziła grupa uczniów z klas IV-VI wraz z opiekunem- p. M. Czapracką ze Szkoły Podstawowej nr 7. Celem tej wizyty było poznanie sylwetki Patrona naszej szkoły- por. Mirosława Ferica,  w związku z przypadającą w tym roku setną rocznicą Jego urodzin. Uczniowie zwiedzili salę patrona i obejrzeli zgromadzone tam pamiątki. Zadawali pytania, na które odpowiadał nauczyciel historii Roman Paszkowiak. Dużym zainteresowaniem cieszyły się modele samolotów bojowych, zdjęcia, książki i odznaki wojskowe. Uczniowie poznali również historię nadania imienia i sztandaru naszej szkole oraz obejrzeli popiersie Patrona. Na koniec udali się na cmentarz przy ul. Bema, gdzie znajduje się grób mamy M. Ferica- Zofii Fericowej. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze.

W piątek 27 września 2013 r. wszyscy uczniowie naszej szkoły zwiedzali Salę Tradycji, w której poprzedniego dnia honorowy gość ,,11'' - syn Mirosława Ferica - pozostawił medale, które otrzymał jego ojciec podczas Ii wojny światowej. Były to: Krzyż Walecznych, Krzyż Virtuti Militari, odznaka pilota oraz brytyjskie odznaczenie DFC. Pamiątki te wywarły na uczniach duże wrażenie. Te cenne zbiory uwiecznione zostały na fotografiach, bowiem Philip Feric Methuen zabrał je ze sobą do Wielkiej Brytanii.

15 lutego 2013 roku po zakończeniu uroczystego apelu z okazji Dnia Wspomnień o Patronie zaproszeni goście - uczestnicy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ostrowie Wielkopolskim- udali się do Sali Tradycji. Tam mieli okazję obejrzeć okolicznościową wystawę poświęconą Mirosławowi Fericowi. Szczególną uwagę zwiedzający zwrócili na osobiste pamiątki pozostałe po Patronie naszej szkoły, ordery, odznaczenia lotnicze, modele samolotów oraz autentyczną flagę Dywizjonu 303.