IMG 0237 KopiowanieSkłady pocztów sztandarowych w roku szkolnym 2017/2018

• chorąży: Paweł Wieruchowski - klasa VI b
  • asysta: Kinga Dekert - klasa VI b i Kornelia Namysł - klasa VI b
  • Opiekun: mgr Roman Paszkowiak

IMG 0723 KopiowanieWe wtorek, 23 stycznia 2018 roku odbyły się obchody 73. rocznicy wyzwolenia Ostrowa spod okupacji hitlerowskiej. Najpierw przedstawiciele władz samorządowych, organizacji kombatanckich i służb mundurowych złożyli kwiaty oraz znicze na cmentarzu przy ulicy Limanowskiego, gdzie mieści się zbiorowa mogiła żołnierzy Armii Czerwonej, którzy polegli w walkach o wyzwolenie miasta. Honorową wartę pełnili ostrowscy harcerze. Potem uczestnicy uroczystości udali się na Rynek, gdzie czekały poczty sztandarowe ostrowskich szkół. Naszą szkołę godnie reprezentował poczet sztandarowy w składzie: chorąży - Paweł Wieruchowski oraz asysta - Kinga Dekert i Magdalena Grodzka - uczniowie klasy VI b.

W sobotę 23 stycznia 2016 roku poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w obchodach 71. rocznicy wyzwolenia Ostrowa Wielkopolskiego spod okupacji hitlerowskiej. Władze miasta, powiatu, przedstawiciele organizacji kombatanckich, policji i straży pożarnej oraz uczniowie ostrowskich szkół złożyli wiązanki kwiatów w kwaterze żołnierzy Armii Czerwonej na cmentarzu przy ul. Limanowskiego oraz przy tablicach umieszczonych na ratuszu, które upamiętniają udział żołnierzy Armii Krajowej oraz społeczeństwa miasta  w wyzwalaniu Ostrowa.

W dniu 23 stycznia 2014 roku władze miasta i powiatu, kombatanci, przedstawiciele policji i straży pożarnej oraz uczniowie ostrowskich szkół wzięli udział w obchodach 69. rocznicy wyzwolenia Ostrowa Wielkopolskiego. Po sześcioletniej okupacji hitlerowskiej, właśnie 23 stycznia 1945 roku, nasze miasto odzyskało wolność. Złożono kwiaty przy tablicach upamiętniających udział żołnierzy Armii Krajowej oraz społeczeństwa miasta w wyzwalaniu Ostrowa. Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy w składzie: chorąży - Mikołaj Budzyń, asysta chorążego - Wiktoria Klamecka i  Julia Sroka.

W minioną niedzielę poczet sztandarowy naszej szkoły uczcił kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, uczestnicząc we mszy świętej w intencji Ojczyzny i Miasta, która została odprawiona w ostrowskiej konkatedrze. Przedstawiciele władz miasta, delegacje uczniów, kombatanci, harcerze oddali hołd wszystkim tym, którzy polegli za Ojczyznę, składając w miejscach pamięci narodowej wiązanki kwiatów.